Objednávky léčiv pro OO ČSV v roce 2018

V roce 2018 nedochází k žádným změnám v systému distribuce dotovaných přípravků přes Okresní organizace ČSV. VÚVč Dol bude stejně jako v letech předchozích vyřizovat dotaci pro OO ČSV na celkem tři (zcela výjimečně 4) faktury za kalendářní rok. Taktéž výše dotace na léčiva pro chovatele včel zůstává zatím ve výši 70 %.

Formulář „Hromadná objednávka léčiv 2018“ obsahuje všechny potřebné údaje ke zpracování objednávky.

Novinky v léčení pro rok 2018

VarroMed

Novinkou v naší nabídce pro rok 2018 je registrovaný přípravek VarroMed (informační leták), který byl schválen Ústavem pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv v Brně (ÚSKVBL) a Státní veterinární správa ČR udělila souhlas s jeho zařazením mezi dotované přípravky (70% dotace).
VarroMed je složen z přírodních látek v kombinaci se dvěma aktivními látkami – kyselinou mravenčí a kyselinou šťavelovou. Dodává se v plastové lahvi o objemu 555 ml s ryskou a takto je připraven k okamžitému použití. Z jednoho balení lze podle počtu včel ošetřit cca 12-36 včelstev.

Masamaril

Od loňského roku vyrábíme přípravek Masamaril. Jedná se o podpůrný přípravek na bázi výtažku z rostliny Macleya Cordata (okecek srdčitý), jež spolu s důkladným úklidem a desinfekcí vede ke snížení infekčního tlaku patogenů na stanovišti. Podrobně se této kapitole věnuje certifikovaná metodika „Očista včelstev přemetením„.

BeeSafe

K prevenci a snižování infekčního tlaku na stanovišti používáme přípravek BeeSafe, který je již druhým rokem zařazen mezi dotované přípravky s dotací 70 %. Je možné jej objednávat společně s léčivy na našem formuláři.

Formidol 81

Od roku 2018 jsme připravili změnu balení Formidolu 81 g. Namísto 40 kusů v kartonové krabici nyní prodáváme praktičtější balení – 4 desky v plastové krabičce. Vycházíme tím vstříc včelařům s malým počtem včelstev. Skupinové přepravní balení pak bude 12 krabiček pohromadě. Cena 1 ks přípravku zůstává stejná.

Ceník léčiv 2018

Ceník přípravků pro rok 2018 naleznete jako vždy na www.beedol.cz/cenik.

Kontakty

Vaše dotazy a objednávky rádi vyřídíme na e-mailu: leciva@nullbeedol.cz

Léčení včelPermalink

Komentáře nejsou povoleny.