Výkup

Výkup medu

Výkup medu v roce 2019 pokračuje. Cena je 70 Kč za kilogram.  Vykupujeme pouze med od včelařů z vlastní produkce. Při výkupu odebíráme vzorky a stanovujeme vybrané fyzikálně-chemické parametry. Před dodávkou kontaktujte naši prodejnu.

Výkup vosku pro potraviny – dočasně pozastaven

1. Pro potravinářské účely vykupujeme včelí dílo postavené bez mezistěn, takzvaná srdíčka, maximálně jednou zaplodované.
2. Požadavky pro zasílání:
Plásty se přepravují zabalené v čistých pytlích pro potraviny (na požádání zašleme) nebo v kartonových krabicích. Surovina může být smáčknutá, ale nesmí být rozdrobená nebo roztavená. Musí být beze zbytků zásob medu a pylu, bez včelího plodu, nenapadená hmyzem nebo roztoči. V žádném případě se nesmí jednat o vosk z nedostavěných mezistěn.

3. Kontrola při přejímce a ohodnocení:
U každé dodávky se kontroluje každý kus plástu průhledem proti světlu. Základním kriteriem je tloušťka dna buňky plástu. Dále se vyřazují všechny kusy se zásobami, zbytky plodu, viditelným znečištěním všeho druhu a plásty s více než jednou vrstvou košilek.

Zaslaný vosk ohodnotíme podle kvality za získaný čistý produkt následovně:
Kategorie I – 210 Kč/kg
Kategorie II – 160 Kč/kg

Peníze poukazujeme ihned na Vámi uvedené konto nebo adresu. Vyhražujeme si právo zásilku nebo její část vrátit, pokud nebude splňovat požadované podmínky.

Výkup vosku.

Vykupujeme včelí vosk za 200 Kč/kg.
Vosk musí být krásně žlutý a naprosto čistý, vytavený v koláčích a bez jakýchkoli příměsí.

Výkup propolisu.

Vykupujeme pěkný surový propolis za 800 Kč/kg.
Nepřijímáme surovinu napadenou larvami zavíječů.

Komentáře nejsou povoleny.