Tři medové akce pro včelaře: Certifikát Český med, Soutěž “Český med”, Projekt “Med jak má být”

  /  Aktuality   /  Tři medové akce pro včelaře: Certifikát Český med, Soutěž “Český med”, Projekt “Med jak má být”

Tři medové akce pro včelaře: Certifikát Český med, Soutěž “Český med”, Projekt “Med jak má být”

Certifikát Český med.

Tento certifikát obdržíte, pokud pošlete med na rozbor a bude vyhovovat svazové normě  českého svazu včelařů “Český med“. Med můžete posílat celoročně, stačí 1/2 kg a v doprovodném dopise napsat, že požadujete rozbor dle našeho ceníku – balíček 1 nebo balíček 2. Etikety se v tomto případě neposuzují, není třeba je posílat. Získání certifikátu Český med není podmíněno účastí v soutěži.
Cena – balíček 1  = 980 Kč, balíček 2 = 1090 Kč (z ceny lze odečíst dotaci 800 Kč)

Soutěž “Český med roku 20xx”

Soutěž probíhá každoročně v omezeném období (červen až září). Soutěž je vyhlašována v časopise Včelařství a na našich stránkách. Posílání vzorků do této soutěže je tedy časově omezeno. Do soutěže se posílá za každý med jedno kompletní balení medu, to znamená sklenice s etiketou. Etiketa je nutná. Med musíte poslat s přihláškou, která je zveřejněna v časopise Včelařství. Medy jsou nejdříve podrobeny chemicko-fyzikálnímu rozboru. Po provedení rozboru dostanete protokol s výsledky, certifikát “Český med” (pokud jsou výsledky vyhovující) a dál čekáte na závěrečné vyhodnocení soutěže. To probíhá, až když jsou všechny zaslané medy pohromadě a mají hotový fyzikálně chemický rozbor. Pak komise posuzuje výsledky rozboru a ještě etikety a celkové balení. Po souhrnném zhodnotí všech kritérií jsou nejlepším soutěžním medům uděleny diplomy – zlaté nebo stříbrné medaile. Držitelé diplomů dostávají ještě ke každému diplomu 10 kruhových samolepek znázorňujících medaili ve zlaté i stříbrné variantě. Větší množství si mohou objednat. Pro používání musí dodržovat daná pravidla.
Cena – 1120 Kč (z ceny lze odečíst dotaci 800 Kč)

Projekt “Med jak má být”

Celoroční akce pro všechny včelaře. Je to další možnost, jak propagovat dobrý med. Kdykoli v průběhu roku můžete zaslat vzorek medu (stačí 1/2 kg). Etiketu posílat nemusíte. Váš med bude podroben fyzikálně chemickému rozboru. Dostanete protokol s výsledky a pokud bude Váš med splňovat příslušná kritéria, dostanete také diplom Oprávnění k užívání ochranné známky “Med jak má být”. Jako držitel takového oprávnění si můžete k označení svých sklenic zakoupit pečetě pro “Med jak má být”. Každá pečet má svoje unikátní číslo. Váš zákazník může ověřit na stránkách www.medjakmabyt.cz, že med který si zakoupil s tímto číslem, byl analyzován naší laboratoří a splňuje všechna kritéria kvality. K pečetím si můžete objednat také etikety s vlastními údaji, které jsou graficky upraveny tak, aby byly sladěné s pečetěmi.
Cena základní služby 1300 Kč (z ceny lze odečíst dotaci 800 Kč),  zvlášť se účtují pečeti (1 kč/ks) a etikety.
Projekt má svoje vlastní stránky www.medjakmabyt.cz, na kterých najdete formuláře přihlášky a objednávek.

Je možné zaslat jeden vzorek medu a přihlásit se do více akcí?

Ano, stačí poslat jeden vzorek medu a s ním odpovídající přihlášky. Cena za účast v soutěži Český med zahrnuje i vystavení certifikátu Český med. Za účast v projektu “Med jak má být” se platí zvlášť.

X