E-shop

  /    /  Přístroje a pomůcky, Zdraví včel  /  Monitorovací souprava metodou posypu cukrem

Monitorovací souprava metodou posypu cukrem

70 

Kyblíček na monitorování roztoče Varroa s podrobným návodem, ukázkami a tabulkou, dle které lze vyhodnotit počet nalezených roztočů.

Skladem

Množstevní slevy

Množství Cena
1 - 19 70 
20+ 59 
EAN: 8594053380551 Katalogové číslo: 153337 Kategorie: ,

Popis

Kyblíček na monitorování roztoče Varroa s podrobným návodem, ukázkami a tabulkou, dle které lze vyhodnotit počet nalezených roztočů.

K zjištění stupně napadení Vašeho včelstva můžete využít i tuto jednoduchou pomůcku – jedná se o osvědčený postup monitoringu varroázy. Metoda je založená na posypu včel moučkovým cukrem. Sestava se skládá z průhledného kbelíku se sítovým a plným víkem.

Výhodou tohoto postupu oproti smyvu vzorků je především to, že včely není třeba usmrcovat. Další výhodou je, že výsledek se dá zjistit přímo na místě odběru vzorků. V případě nějaké nejasnosti, se tak dá vyšetření ihned zopakovat.

Posypáváni včel jemným práškem se používá ve výzkumu v různých obměnách již asi 25 let. Ale různé jiné prášky vnikají včelám do vzdušnic a hlavně, jsou to cizorodé látky vnášené do včelstev. Cukr má tu výhodu, že nepředstavuje žádný stres a nezpůsobuje vedlejší účinky. Včely navrácené po testu jsou ostatními včelami očistěny a nebyla pozorována žádná změna jejich vitality.

Další informace

Hmotnost brutto 0,051 kg

Návody

Monitoring metodou posypu včel cukrem

Manual DE – Puderzuckermethode

X